TK Písek

Babytenis

Rozlosování a výsledky soutěže smíšených družstev 2024

Výsledky soutěže smíšených družstev 2023

Družstvo TK Písek kategorie Baby 18.5.2024

Babytenis
Babytenis je hra která je určena pro hráče 8 – 9 let. Hraje se přes tenisovou síť s odlehčenými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii.

Proč babytenis?
Babytenis umožňuje dětem dále rozvíjet všechny herní dovednosti získané v minitenise. Přechod z minitenisu k babytenisu je při správném metodickém postupu a při postupném zvětšování dvorce pro mladé hráče nenáročný a trvá pouze několik týdnů.
V babytenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí nejenom správnou techniku tenisových úderů, ale trénují i různé herní situace, hrají soutěže o body a v neposlední řadě i cvičné zápasy. Přítomnost trenéra při tréninku je důležitá v roli pozorovatele, nikoliv hrajícího trenéra.

Co není vhodné pro babytenis?
Pro babytenis nejsou vhodné tenisové míče určené pro závodní tenis z důvodu jejich váhy a vysokého odskoku. S těmito míči je hra pro děti velmi problematická. Při hře končí většina bodů tím, že míč jednoho hráče přeskočí, popřípadě že jeden z hráčů zahraje „nechytatelně rychlý úder“, bez jakéhokoli taktického záměru, kamkoli do soupeřovy poloviny.

Hra o body.
Zápas v babytenise se hraje na jeden set do 6ti gamů, za stavu 6 : 6 se hraje tie-break.. Můžeme se setkat i s jinými hracími systémy např. do 4 gamů, nebo super tie-break….Většinou záleží na trenérovi, pořadateli… jak nastaví pravidla. Ve hře o body hrají zápasy mezi sebou chlapci s dívkami dohromady. Je dobré znát pravidla před zahájením tréninku, turnaje atd.
Důležité je vychovávat děti k fair play a naučit je vést tenisový zápas k potěšení ze hry.

Základní informace o zabezpečení babytenisu.
Dvorec – rozměr
Rakety – velikost
Míče – určené pro babytenis

Bližší informace u koordinátora minitenisu a babytenisu ČTS
Mgr. Jana Strnisková
E-mail: jana.strniskova@cztenis.cz
Tel.: 777 922 391