Královské město na řece Otavě hostilo od 5. srpna až do 9. srpna na kurtech Na Výstavišti evropské tenisové naděje věkové kategorie U12. Turnaje EJJ Písek cup se zúčastnilo 48 chlapců a 45 dívek z patnácti států nejen Evropy, ale i některých dalších světadílů. To nejlepší z výkvětu evropského mladšího žactva bylo možné zhlédnout v pátek 9. srpna, kdy bylo v programu naplánováno finále dvouher i čtyřher. Hrálo se vyřazovacím způsobem a poražení v prvním kole měli možnost reparátu v soutěži útěchy, takže každého hráče i hráčku čekali minimálně dva zápasy plus čtyřhra. Mezinárodní zkušenosti sbírali i mladí tenisté pořádajícího TK Písek. V kategorii dívek se představila Adéla Samcová, Valerie Pancová a největší naděje byly vkládány do Lucie Soukupové. Čest píseckých chlapců hájil jediný Antonín Hašek.

L.Soukupová měla v prvním kole volný los a ve druhém přehrála Francouzku Margot Phanthalaovou 6:2, 6:2. O postup mezi nejlepších osm svedla s Ruskou Polinou Kratyukovou, které podlehla 2:6, 6:3 a 4:6.

Turnaj chlapců vyhrál Němec Max Pade, v kategorii dívek kralovala Ruska Mariia Masiianskaia, která v průběhu celého turnaje neztratila ani set a ve finále Češce Lauře Samsonové nadělila kanára a vyhrála poměrem 6:0, 6:2.

Turnaj byl organizován za výrazné podpory Města Písku.